ورود و عضویت
0

سبد خرید شما خالی است

انواع دستگاه پرکن مایعات رقیق

admin
۰۹ اسفند ۱۴۰۱
زمان مطالعه را وارد کنید دقیقه زمان برای مطالعه
انواع دستگاه پرکن مایعات رقیق - اطلاعات بیشتر درباره دستگاه پرکن مایعات و دستگاه شیرینگ - گروه صنعت کاران محمد

یکی از انواع تجهیزات و دستگاهای بسیار مهم و پرکاربرد در صنعت های بسته بندی دستگاه های پرکن مایعات میباشد که بسیار مورد استفاده در صنایع و کارخانه ها قرار میگیرد . دستگاه پرکن مناسب برای پرکردن انواع مختلف مایعات با وزن و حجم مشخصی نیز میباشد که مدل ها و کاربرد های متفاوتی دارد. استفاده از این دستگاه سبب افزایش سرعت و دقت در امر بسته بندی محصولات میشود همچنین امکان مشخص کردن و پرشدن بطری ها در دستگاه پرکن مایعات را نیز دارد. در ادامه به مبحث انواع دستگاه پرکن مایعات رقیق می پردازیم. جهت اطلاعات بیشتر درباره دستگاه پرکن مایعات و دستگاه شیرینگ با صنعت کاران محمد تماس بگیرید.

انواع مختلف دستگاه پرکن مایعات:

دستگاه پرکن مایعات در مدل های مختلف و گوناگونی تولید و به شما مشتریان عزیز ارائه میشوند که تقسیم بندی مدل ها بر اساس نوع مایعات استفاده شده در دستگاه میباشد در حقیقت بر اساس نوع مایعات خود میبایست دستگاه پرکن را انتخاب و برای کار خود تهیه کنید.

بطور کلی دستگاه پرکن مایعات به دو شکل : دستگاه های پرکن مایعات غلیظ و رقیق نیز تقسیم بندی میشوند. البته این دو دسته خود به دسته بندی های دیگری نیز تقسیم بندی میشوند.

مایعات رقیق همان طور که از نامشان نیز مشخص است، حالت رقیق و روان را دارند، برای همین بسته بندی این نوع از مایعات راحت تر و آسان تر می باشد. در این مایعات، به دلیل چگالی و ویسکوزیته بسیار پایینی که دارند از وزن و نیروی جاذبه خود مایع برای تزریق آن ها نیز استفاده میگردد. این دستگاه از روش خاصیت گرانوری مایعات بطری ها را کاملا پر می نماید.

دستگاه هی پرکن مایعات ثقلی کاملا مناسب مایعات با ویسکوزیته بسیار کم، رقیق و مایعاتی که با تغییر دما تغییر ویسکوزیته نمی دهند مانند آب، شربت، آب میوه، دلستر و یا نوشابه (مایعات گاز دار)، شیشه شور، سفید کننده، جرم گیر، الکل، استون، بنزین، مایعات خورنده مثل اسید ها و اغلب مواد شیمیایی می باشد. دقت پرکردن دستگاه پر کن مایعات ثقلی نسبت به دیگر پرکن ها پایین تر و کمتر  می باشد، در نتیجه برای مایعات گران قیمت، نیمه غلیظ و غلیظ و موادی که کف می کنند، نیز مناسب نمی باشد و پیشنهاد نمیشود.

دستگاه پرکن انواع مایعات ثقلی چگونه کار می کند؟

عملکرد این نوع دستگاه نسبت به دیگر دستگاه های پر کن بسیار ساده تر است. مایع درون مخزن قرار می گیرد و با باز شدن نواع نازل در پایین مخزن با فشار ثقل مخزن، مایع نیز جاری شده و عمل تزریق در آن  انجام می گردد. سپس ظروف در زیر نازل ها قرار می گیرند و تایمر زمان کامل پر شدن مایعات در این دستگاه را کاملا کنترل می کند.

برای اینکه در این نوع دستگاه از خطای پر کردن نیز جلوگیری شود، مقدار مایع های درون مخزن باید به حالت مستمر و دائم کنترل گردد. کنترل سطح مایع مخزن توسط سنسور های موجود در خود مخزن کنترل می گردد. در نازل های این نمونه دستگاه، مجرای برگشت جهت جلوگیری از کف کردن مایع نیز ایجاد شده می باشد.

دستگاه پرکن انواع مایعات اورفلو یا سر ریز (یا به انگلیسی Overflow Liquid Filling Machine):

اگر به دنبال پر کردن  انواع محصول رقیق خود در بطری ها با یک ارتفاع کاملا یکسان و دقیق هستید این دستگاه را انتخاب و خریداری نمایید. این دستگاه مناسب جهت در پر کردن انواع مایعات رقیق و نیمه غلیظ روان مایع مانند آب، روغن، انواع نوشیدنی ها، نوشابه، دلستر، آبمیوه، محصولات آرایشی بهداشتی، دارویی، شیمیایی، سفید کننده ها، شوینده ها، شامپو، الکل، آستون، محصولات کف کننده، اسیدی و اشتعال پذیر درون انواع بطری های پلاستیکی (PET)، فلزی و شیشه ای می تواند نیز مورد استفاده قرار گیرد. این دستگاه در نمونه های تمام اتومات و نیمه اتومات نیز قابل ارائه برای شما عزیزان می باشد.

دستگاه پرکن مایعات اورفلو اساسا جایگزین عالی و خوب برای انواع دستگاه پر کن مایعات ثقلی است از این جهت که این نوع دستگاه پیشرفته تر و دارای سرعت عمل بسیار بالایی نیز بوده و بسیار مناسب در جهت استفاده در تولیدات صنعتی و غیره نیز می باشد. حتی دارای قابلیت و توانایی  پر کردن مایعات دارای قطعات جامد به مش بندی 1/16 اینچ نیز می باشد. این دستگاه پرکن مایعات کوچک، مناسب برای پر کردن انواع بطری های کوچک (ویال) می باشد.

نکات مورد استفاده از دستگاه پر کن اورفلو:

 • محصولتان چیست؟ اگر محصولتان گران هست ما این دستگاه را به شما پیشنهاد نمیکنیم !
 • این دستگاه مناسب پر کردن انواع بطری های با حجم بالا نیز نمی باشد.
 • دستگاه مناسب مایعات غلیظ با ویسکوزیته حدودا بالاتر از 25000 سانتی پواز نمی باشد.
 • دستگاه مناسب پر کردن انواع مایعات گران قیمت نمی باشد.

دستگاه پرکن مایعات اورفلو نیز چگونه کار می کند؟

وقتی که نازل اورفلو روی بطری ها قرار می گیرد مایع به وسیله انواع پمپ یا به شکل ثقلی (با خاصیت گرانوری) وارد بطری شده و بطری ها را تا یک ارتفاع کاملا یکسان پر می کند. مقدار مایع سریز در این نوع  دستگاه مجددا وارد مخزن اصلی دستگاه شده و عمل پر کردن مجددا نیز تکرار می شود. بطری به اندازه مشخص شده پرشده و به هیچ وجه سر نمی رود. نازل ها به شکل کامل روی دهانه بطری قرار گرفته و مانع از خروج هوا از داخل بطری می گردند و با این روش از خراب شدن انواع مایع درون بطری نیز جلوگیری می گردد. نازل های این نوع دستگاه به شکل دو جداره نیز ساخته شده اند که جداره درونی برای تزریق مایع درون ظرف و جداره های خارجی نازل برای خروج کامل هوا از بطری ها و خروج انواع مایعات اضافی می باشد. همچنین برای مشخص نمودن سطح مواد داخل مخزن پرکن، حسگرهایی نیز وجود دارند که اگر سطح مواد درون مخزن به شدت کاهش یافت، فشار تزریقی نیز کاهش نیابد و مایع جدید را به درون محفظه تزریق، به خوبی پمپ کند. در این دستگاه فشار از یک سمت کامل  وارد دستگاه شده و با یک اختلاف فشار نیز از سمت دیگر آن کاملا خارج می شود.

دستگاه پرکن مایعات منوبلوک:

این نمونه از دستگاه مناسب پر کردن انواع مایعات کاملا رقیق می باشد و ترکیبی از پر کن و دربند نیز می باشد.

اطلاعات بیشتر درباره دستگاه پرکن مایعات و دستگاه شیرینگ

گروه صنعت کاران محمد تولید کننده دستگاه شیرینگ برای بسته بندی انواع محصولات غذایی و … می باشد.

شیرینگ محصولی بسیار کاربردی در صنعت می باشد و در بسیاری از صنایع از جمله صنایع بهداشتی، غذایی و.. کاربرد دارد.

صنعت کاران محمد بجز دستگاه اسپری پرکن,تولید کننده دستگاه شیرینگ و دستگاه پرکن مایعات در کرج نیز می باشد.

برای گرفتن مشاوره رایگان با صنعت کاران محمد روی تماس با ما کلیک کنید.

همچنین برای آشنایی و دانستن بیوگرافی ,گروه صنعتی صنعت کاران محمد , روی درباره ما کلیک کنید.

دستگاه پرکن مایعات و دستگاه شیرینگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

دستگاه اسپری پر کن نیمه اتومات -دستگاه پرکن مایعات و دستگاه شیرینگ - ولید کننده دستگاه شیرینگ برای بسته بندی انواع محصولات غذایی

دستگاه اسپری پر کن نیمه اتومات

دستگاه های اسپری پرکن می تواند مایعات را با فشار بسیار گاز، درون قوطی های اسپری پر ...
admin
۲۷ بهمن ۱۴۰۱
shrink machine

شیرینگ

شیرینگ چیست؟ با پیشرفت صنعت و البته افزایش قیمت های بسته بندی با کارتن و یا سایر تجهیزات ...
admin
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹
دستگاه اسپری پر کن اتومات - اطلاعات بیشتر درباره دستگاه پرکن مایعات و دستگاه شیرینگ - تولید کننده دستگاه شیرینگ

دستگاه اسپری پر کن اتومات

دستگاه اسپری پرکن کاملا مناسب برای پر کردن انواع قوطی های اسپری در اندازه های مختلف و ...
admin
۲۹ بهمن ۱۴۰۱
Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • تصویر
 • SKU
 • نمره
 • قیمت
 • موجود
 • Availability
 • توضیح
 • عرض
 • اندازه
 • Attributes
 • Custom fields
مقایسه
preloader